top of page

 

AWA´S EUROPE LTD používa na výrobu svojich monofilov vysoko kvalitné polyméry z radu Novamid vyrábané japonskou firmou Mitsubishi Industries.

 

Rada Novamid polymérov v kombinácii s rôznymi druhmi nylónových živíc patria bezpochyby medzi najspoľahlivejšie a najvýkonnejšie materiály používané pri výrobe rybárskych vlascov, ktoré obstáli tak v laboratórnych testoch ako aj v praxi. Medzi jedinečné polyméry z rady Novamid patria: Nylon NF/HT 95, NF50, NF70 a NF 90K ich dokonalému spracovaniu a následnej výrobe finálnych výrobkov dochádza vo výrobných závodoch, ktoré používajú najlepšie japonské strojové technológie. Samozrejmosťou je špičková výstupná kontrola, ktorá prebieha v laboratóriách s presnou meracou technikou. Ďalšie testovanie našich výrobkov prebieha priamo v praxi v súčinnosti s našim medzinárodným tímom profesionálnych ale aj rekreačných rybárov, ktorých poznatky nám pomáhajú pri vývoji a uspokojovaní vašich potrieb.  

  

Výsledkom tohto procesu sú monofily s obrovskou silou v uzle aj v ťahu, s celkovou absenciou tvarovej pamäte, so zvýšenou oderuvzdornosťou a dlhou životnosťou.

 

Takto mohol vzniknúť rad monofilov, ktorý si získal priazeň tisícov rybárov na celom svete a aj vďaka ním sa ION POWER zaradil medzi špičku na Európskom trhu.

Naša firma patrila medzi prvých, ktorí ponúkli svojim zákazníkom širokú paletu monofilov, navinutých na cievky paralelným systémom - PLS (Parallel Line Spooling). 

 

PLS je jedinečný výrobný proces, pri ktorom sa hotový monofil navíja na cievky paralelne bez krútenia a deformovania spodných vrstiev od vrchných. Vďaka tomuto postupu sa k zákazníkovi dostane vlasec, ktorý má dokonalý hladký povrch a po navinutí na navijak sa nekrúti, umožňuje dlhšie hody a má dlhšiu životnosť.

 

Používa sa ako prímes k Mitsubishi Novamid polymérom, vďaka ktorej sa viditeľnosť monofilu pod vodou blíži nule.

 

Špeciálna povrchová úprava, ktorá účinne odpudzuje vodu a eliminuje nasiakavosť vody do štruktúry, čím sa predlžuje jeho životnosť a mechanické vlastnosti.

 

kvalita bez kompromisov
bottom of page